MOZGÁSBAN A KÖRNYÉK

Milyen közösségé a köztér? Miként szervezik mozgásunkat az egyes piktogramok és feliratok, esetleg (táj)építészeti megoldások, vagy csak a többi ember? Hogyan lehet érzékeinken keresztül megélni a minket körülvevő teret? Hogyan lehet szavak nélküli találkozásokat generálni? És mi kell ahhoz, hogy megmozduljon a mozdulatlan?

A résztvevőkkel közösen eltöltött idő alatt a közterek konvencionális és nem konvencionális használatával foglalkozunk. Célunk, hogy ne csak használói, hanem kritikus megfigyelői és alakítói legyünk a nap mint nap használt tereknek. Ajánlott a kényelmes ruha, cipő és egy kulacs víz.

MOZGÁSRA HANGOLVA

Mit nevezünk zenének és mit mozgásnak? Hogyan hat az egyik a másikra? Mi történik a testtel, amikor a hangra és a térre reagál? Képesek vagyunk -e minden hangot befogadni a testünkön keresztül? Hogyan képes a mozgás és a térhez való viszony új hangok létrehozására és régiek felélesztésére?

Betekintést nyerhetünk a hang és a mozgás ősi eredetébe, összefüggéseibe és eltéréseibe. Közös utazásra invitálunk mindenkit, aki szeretné megtapasztalni, hogy a zene, hogyan inspirálja a mozgást és a mozgás hogyan komponálja a zenét. Egy olyan utazásra, ahol saját testünk segítségével fedezzük fel a minket körülvevő tér-világ minden apró részletét, rezdülését.

Workshopunk olyan élményt szeretne nyújtani, ahol az ismeretlent együtt keressük és kutatjuk. Ahol minden választás jó, minden résztvevő fontos.A felvetett kérdésekre nekünk sincsenek konkrét, megfejtett válaszaink, ezért is szeretnénk játékba hívni titeket, hogy együtt találjunk rá megoldásokat.

KINTRŐL BE, BENTRŐL KI

Hogyan lehet  szavak nélküli találkozásokat generálni? Mi kell ahhoz, hogy megmozduljon a mozdulatlan? Mi van egy cinkos mosoly és egy kibillentett pillanat mögött? Hová bújt a játékosság? Milyen impulzusokra van szüksége a részvételiségnek?

Két napos workshopunk alatt kutatásunk egy nyílt állomására invitálunk Benneteket. Itt az ideje, hogy az eddig magunkban tesztelt formák új testet öltsenek, és immár csapatban mozogjunk és játsszunk. A folyamatban szerzett tapasztalataink megosztása mellett közös köztéri akciózásnak, befele-kifele figyelésnek és játék fejlesztésnek lehettek résztvevői.

Az alkalmakon egyszerre vizsgáljuk a nonverbális részvételiség lehetőségeit, valamint a zárt és a nyitott tér sajátosságait és a bennük létrejövő interakciós formákat.

A workshop a Nemzeti Kulturális Alap / Imre Zoltán Program Ideiglenes Kollégiuma által támogatott 0.lépés keretében valósul meg a SÍN Arts and Culture Center közreműködésével.